پرده خوانی تولدی دیگر

جهت خرید و دانلود پاورپوینت اجرایی کلیک کنید

متن اجرا پاور پوینت گفتگوی دو جنین

به نام خدا

دو جنین در شکم مادر با هم صحبت می کنند سمت راستی به سمت چپی می گه چکار می کنی، میگه می خورم و می خوابم حالا سمت چپی از راستی می پرسه تو چه کار میکنی میگه من  می خورم و می خوابم و سلولهای پایم را می سازم، اون یکی گفت برو بابا این کارا چیه اون یکی جنین گفت ما نُه ماه دیگه می ریم توی یک عالم بزرگ، اونجا می خواهی فوتبال بازی کنی، مسجد بری پا می خواهی.. گفت برو بابا کی رفته بعد دوسه هفته دوباره با هم همکلام شدند اون یکی گفت چکار میکنی گفت می خورم و می خوابم و دستم را می سازم گفت تو اینجا تنگ ،دست نمی خواهی، گفت مال اینجا نمی خوام مال اون دنیا می خوام، 9 ماه دیگه میریم. گفت من قبول ندارم خوش باش، چند ماهی گذشت گفت داداش چکار می کنی گفت می خورم و می خوابم گفت یه وقتی بزار خودت را بساز گفت برو بابا ، گفت خودت چکار می کنی گفت می خورم و می خوابم و چشمامو می سازم گفت این جا چشم تو چشم کار نمی کنه گفت من مال اینجا که نمی خواهم بسازم جوجه را آخر پاییز می شمارند. 9 ماه گذشت بچه اول متولد شد براش سیسمونی آماده کردند و ...

 راستی دوقلو بودن اوی یکی چی شد؟ نه دست داره نه پا داره نه... یک تیکه گوشت بد بو.

این یکی خودش را ساخت و اون یکی خودش را نساخت ما آمدیم تو این دنیا دست و پا بسازیم برای اون دنیا، بابا دست و پات رو بساز بندگی کن، برو بابا کی رفته کی دیده، !!!

بریم به صد سال پیش... اینجا صفاشهر خانه های قدیمی بود خیلی ها اسم پدر، پدرشون را بلند نیستند اسم پدر سومشون را بلد نیستند و حتی قبرش هم بلد نیستند بریم بازار ببینیم چه خبره صد سال پیس برای خودشون برو بیایی داشتند الان کجایند، زیر خاکند! اونا صد سال پیش بودن صد سال دیگه ما نیستیم.

امروز چه خبره نگاه کنیم به آسمان و کهکشان ها.. تا حالا شده قبض خورشید براتون بیاد... اگه تمام پولدارها جمع شوند حتی یک شب را نمی توانند مثل روز روشن کنند این همه ستاره و کهکشان برای ماست زمان داره به سرعت می ره خودت را ساختی یا نه . نگاه کنید به زندگی روزمره ، گذشت زمان را می بینید.

پوست نوجوان یواش یواش چروک میشه. این پرتغال را ببینید چشم به هم بزارید کپک می زند چون مادی است یک سیب بهشتی چشم به هم بزاری کرمها اونو را می خورند.

یک بچه کودک چشم بهم بذاری میشه پیرمردی و پیرزن. امیرالمومنین(ع) : در عجبم انسان با کمی شکافت بو می کند با کمی استخوان نرم می شود. با کمی چربی می بیند با یک تیکه گوش حرف می زند. جوان می گه ریز می بینمت غرور و تکبر دارد. ولی یک مدت که می گذرد چشمانش ضعیف می شه می گه نمی بینمت.

دانشمندان رفتند مغز انسان را درست کنند هر کاری کردند نتوانستند گفتند اگه بخواهیم درست کنیم جایی به اندزه کره زمین نیاز داریم حالا یکی از این تارها پاره بشود عمود افقی شود افقی عمودی ...

برای چی خلق شده ایم آمدیم بخوریم و بخوابیم نه!! آمدیم خودمون را کامل کنیم همه آسمان ها  و زمین همه برای ماست برای ساختن خود

 بریم صد سال بعد نگاه کنید چقدر پیشرفت کرده،حالا 90 سال دیگه ما ها کجاییم، تک تک ماها زیر خاکیم زمان با سرعت می گذرد. صد سال دیگه خبری از جسم ما نیست چی می ماند عمل ما می ماند فرشته ها می پرسند از همه آنهایی که 1000 سال ، 500 سال یا 50 سال عمر داشتند. چقدر تو دنیا بودید همه به استثنا می گویند نیم روز یا یک روز.

نگاه کنید یک زمانی چهار پا راه می رفتیم و بعد دو پا راه می رفتیم بعد با عصا و چرخ و ویلچر و بعد تابوت و تمام..

بهشت یا جهنم مسیر را پیدا کردی یا نه، امروز باید یار امام زمان باشی یک زمانی می آید اذا زلزت الارض زلزالها میشه کوه ها منفجر می شوند دریاها آتش می شود، خورشید خاموش می شود حیوانات اهلی و وحشی دور هم جمع می شوند، چی شده؟ میگن قیامت شده حضرت اسرافیل در صور می دمد زمین لرزه قیامت شده. بعد یه مدتی دوباره اسرافیل در صور می دمد همه آدمها از قبر خارج می شوند یکی سمت راست می رود و یکی سمت  چپ می رود.

می گویند ایست ، قدم از قدم بر نمی دارید باید در دادگاه الهی پاسخ گو باشید حالا شاهدا کیا هستند؟ اعضای بدن هستند! دست ما، می آید شهادت می دهد که ما چکار کردیم. پرده ها کنار می رود باطن ها مشخص می شود .

خدایا ما تو دنیا چشم داشتیم چرا کور محشور می شویم می گویند تو دنیا چشمت را نساختی. روز قیامت بعضیانابینا هستند چرا؟ تو دنیا نابینا بودیم چون 90 سال 70 سال وقت داشتیم خودمون را نساختیم دست و پا نساختیم کسانی که از یاد خدا دورند نابینا محشور می شوند بعضی ها کرند بعضی ها کورند، خودش را آماده نکرد. امام زمان را یاری نکرد نابینا و کر شد.

یکسری دست و پا ندارند اونهایی که آزار دهندگان هستند. اونهایی که اسیر شهوتند دنبال فیلم ها و دنبال تهاجم فرهنگی رفتند . دل امام زمان را آتش زدند اگر می خواهی امام زمانی باشی چشم را امام زمانی کن. احترام به پدر و مادر بزار نگاه به طبیت می کنی خدا را ببین، مطالعه کن، دنبال زیبایی های عالم باش. ولی بعضی ها چشم شون را در انحراف نگاه به نامحرم و بعضی از فیلم ها و سایتهای ممنوع سپری می کنند بعضی ها غیبت و تهمت می کنند.

صدام آمد تو دنیا برای اینکه دست و پا بسازد دست و پاها را قطع کرد !. خودش را برای آخرتش آماده کن با ذلت و خواری رفت وقتی رفت همه خوشحال شدند این همه شهدا جانبازان شیمیایی . همه به دستور صدام بود ولی جایگاه او جهنم است .

امام خمینی وقت میخواست از دنیا برود،خدا و امامان و پیامبر خوشاحالند و خودش هم خوشحال است ولی مردم ناراحتند چون انسانی کامل از کنار شون رفت.

آقای بهجت هم از دنیا رفت نگاه کنیم ببینیم آقای بهجت چطور عبادت می کردند. اگر پادشاهان عالم طعم لذت معنوی می چشیدند دست از تخت و تاج بر می داشتند خوش به حال آنها که بهشتی شدند کسانی که در این دنیا اعضا و جوارحشون را ساختند و کامل شدند.

 

حجه الاسلام امیر اخوان

amooakhavan.ir

09127482911

 

 

 


چاپ   ایمیل