پرده خوانی خداشناسی

 

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

دانلود متن پرده خوانی

 
جهت خرید ودریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید 

متن آموزشی
به نام خدا
سلام عرض می کنیم به شما مربیان محترم
نرم افزار پرده خوانی با مو ضوع در جستجوی خدا، تو این نرم افزار پرده خوانی را آموزش دادیم ویژه نوجوانان عزیز دانش آموزان بزرگوار که می خواهیم از خدا بگیم ابتدا وارد نرم افزار می شیم پاورپونت را می زنیم چند ثانیه صبر می کنیم برنامه آماده می شود. برای اینکه نرم افزار را آغاز کنیم برنامه رو شروع کنیم نیاز به این است مخاطبان برای اینکه حواسشان جمع بشه کلیپ را در ابتدا گذاشتیم بعد از اینکه کلیپ پخش می شود برنامه آغاز می کنیم با بسم الله الرحمن الرحیم.
ما در برنامه هایمان یک درختی به نام درخت اسلام را ترسیم کردیم که می گیم ریشه ای داره شاخ و برگی داره میوه ای دارد ریشه درخت اسلام اصول دین و در این جلسه می خواهیم از توحید بگیم برای اینکه از توحید بگیم نیاز به این هست که بیایم یکی یکی از فطرت ، علیت و نظم و پیامبران بگیم. ابتدای برنامه شروع می کنیم از فطرت بگیم . فطرت خداجوی وقتی که انسان چشمش را باز می کند وارد این دنیا می شه در وجود خودش فطرتاً خداجوی هست کی خودش را نشان می دهد چون انسان با اون فطرتش به مرور زمان فاصله میگیره ولی خدا در قرآن می گه زمانی که سوار بر کشتی شدی یک دفعه می بینی کشتی داره تکان می خوره کاپیتان چه کار می کنی می خوای تک چرخ بزنی می گه نه بابا طوفان شده، می فته تو آب داره غرق می شه زمانی که دیگه هیچ راهی نداری تمام دستها کوتاه می شود یاد اون خدا می افتیم کسی که ماورء هستی نگاه می کنم سوار بر کشتی شدم دارم غرق می شم خدا را با اخلاص می خوانم ، ولی متأسفانه وقتی که نجات پیدا می کنه خدا را فراموش می کنه به ساحل که می رسه خدا را فراموش می کنه مثل اون شخصی که رفته بود بالای درخت گیر کرده بود می گفت خدایا اگه سالم از این درخت بیام پایین برای تو یک شتر نذر می کنم یه ذره خودش آمد پایین گفت خدایا تا این جا که خودم اومدم اگه سالم بیام پایین برای تو یک گاو می کشم، اومد پایین تر گفت خدایا تا اینجا که خودم اومدم اگه سالم برسم برای تو یک گوسفند می کشم، اومد پایین تر گفت خدایا تا این جا که خودم اومدم اگه سالم به زمین برسم برای تو یک خروس می کشم، پرید پایین دید سالمه گفت خدایا رسیدم مزاحم شما نمی شم وقتی که می رسه دیگه خدا را فراموش می کند. می خوام این را عرض کنم وقتی که اگر حتی کافر هم باشی لحظه آخر زمانی که در مشکلات بیفتی خدا را پیدا می کنی فرعونه وقتی داره غرق می شود میگه ایمان آوردم هیچ معبودی جز کسی که بنی اسرائیل به اون ایمان آورده وجود ندارد.
دلیل دوم می ریم سراغ علیت علت و معلول، یک لامپی را روشن می کنی علت روشن شدنش این کلید این برق، این عالم درسته شده، آیا همین جوری درست شده من همه بگن تکرار کنند، من هستم زمانی نبودم پس خودم خودم را خلق نکردم کسی دیگری خلق کرده که او خدا است خدا تو قرآن به من و شما می گه آیا از هیچ آفریده شده ام یا خود خالق خویشم بله خداوند متعال من و شما را خلق کرده گفتند ای پیرزن ریسنده برای ما خدا را اثبات کن دست از چرخ برداشت گفت اثبات کردم گفتم چه طور، گفت دستم روی چرخ بود می چرخید ومن حرکتش می دادم دستم رو برداشتم ایستاد این عالم داره می چرخه یک چرخاننده ای داره و اون خداست اگر دستش را بر داره این عالم بدون وجود خدا معنایی نداره.
دلیل بعدی نظم عالمه نگاه کنید چقدر زیبا عالم طراحی شده خورشید ماه اگر کره زمین که به دور خورشید می چرخه از مدار خودش خارج بشه اگر ماه از مدار خودش خارج بشهرچه اتفاقاتی می افتد اصلاً ساعت و ماه را بر مبنای خورشید و ماه طراحی می کنند اگر در آسمان و زمین جز خدا خدایان دیگری بود اصلاً فاسد می شد اگر آشپز دوتا بشه غذا یا شور می شه یا بی نمک بله این نظم را ببینید برهان نظم خیلی مهمه این عالم ناظمی داره با مطالعه در جهان هستی پی به وجود خالق و ناظمی مدبر برای عالم می بریم نگاه کنید می گن صدها رنگ به کار رفته مدل های مختلف قهوه ای کم رنگ قهوه ای پررنگ این را که می بینیم باید بگیم سبحان الله، یه بار آجر این بار آجر رو خالی کنیم چند درصد داره که خودش دیوار بشه یک درصد هم احتمال نداره ولی چه طور می گن بعضی ها این عالم همین جوری خلق شده سازنده ای نداره پس این عالم وقتی شگفتی هایش را می بینیم یاد خالق او می افتیم خداوند متعال می فرمایند: ببینید آیات من را به زودی در آسمان ها در وجود خودتان این ها را که ببینیم خدا را می ببینیم . می گن دور خورشید 400 میلیارد ستاره وجود داره بعضی این ستاره ها این قدر بزرگه نسبت به خورشید که می گن بعضی از ستاره ها مثل کوه اورست می ماند به یک فندق که این فندق می شه خورشید. خیلی عجیبه خورشیدی که 300 برابر از زمین بزرگتر یک فندق در مقابل کوه اورست، اورست یکی از این ستاره هاست که ملاحظه می کنید بله نزدیک ترین ستاره به خورشید پورکسیمای قنطورس چه قدر فاصله اش هست نزدیک ترن ستاره با نور مقایسه کنید یک ثانیه نوری یعنی چی 7 و نیم بار دور کره زمین بزنی میشه یک ثانیه نوری حالا نزدیکترین ستاره به خورشید 4 سال نوری فاصله اش هست . نگاه کنید تو آسمان ها همه این ستاره ها جمع بشه کهکشان راه شیری نزدیکترین کهکشان به کهکشان راه شیری می گن امراه المسلسله است دو میلیون سال نوری فاصله اش است. دورترین کهکشانی که در آسمان اول تا حالا کشف شده 18 میلیارد سال نوری هست تازه آسمان اول هستیم تمام آسمان اول در مقابل آسمان دوم مثل یک حلقه در بیابان وسیع است آسمان اول دوم سوم چهارم همه جمع بشند میشه یک حلقه آسمان هفتم میشه یه بیابان وسیع ولی خداوند متعال میگه انسان حتی یک مگس هم نمی تونه خلق کنه بعد این شخص این انسان در مقابل خدا می خواهد بایستد دانشمندان گفتند می خوایم مغز انسان را طراحی کنیم چینی اش را بسازیم رفتند تحقیق کردند گفتند نمی تونیم اگر بخواهیم بسازیم به اندازه کره زمین جا نیاز داریم.
با صد هزار جلوه برون آمد که من با صد هزار دیده تماشا کنم تو را
این زاویه نگاه باید خدایی باشه توحیدی باشه اصلاً خیلی عجیبه میوه ها را ببینید زمستان سرماخوردگی مریضی میگن بهترین چیزی که براش خوبه پرتغال و لیمو هست فصل پرتغال و لیمو همون زمستان است. هندوانه سرخ و شیریون و گوارا کی می چسبه تابستان، فصل هندوانه همان تابستانه حالا نگاه کنید تنوع در دندان ها را ، دندان های جلو یک اسم داره عقب یه اسم داره عقبی ها می جوند جلویی ها نصف می کنند خیلی زیبا طراحی شده باید شکر خدا را به جا بیاوریم آیا می دانید وقتی نگاه می کنید می تونید بگید قیمت یک روز چند هست سلامتی امروز شما سالمید چه جوری می خواهید از خدا تشکر کنید. یک نفس که انسان می کشد یک نفس که می ره پایین هزاران هزار سلول را زنده می کند هزاران هزار بار اگر شکر خدا کنیم نمی توانید شکر این نعمت ها را به جا آورید.
امروز می خواهیم از عطوفت مادری بگیم شما نگاه کنید ببینید این پرنده طعمه را آورده با اینکه می تونه بخوره ولی برای بچه هاش گذاشته این جوجه 21 روز این مادر روی تخم بوده بوده این جوجه رو ببینید تنها کاری که می تونه بکنه دهنشون را باز می کنند و می بندند هیچ کاری نمی تونه بکنه خداوند متعال دو تا پدر و مادر دو تا موجود مهربان را برای آنها قرار داده مثل پروانه دور آنها می گردند مهربانی خدا را ببینید عدالت خدا و ببینید میاد میگه جوجه تو خوردی نوبت تو نه نوبت تو به ترتیب به آنها.
ببینید تصاویر را چه زیبا طراحی شده اینها واقعیت داره مادر بال های مهربانی اش را باز کرده صبر و از خودگذشتگی و انفاق.
نرم افزار ما آموزشی هست این فیلم ها خودش برای خودش پخش می شه و می تونید صدای خودش را بزارید می تونید صدا را قطع کنید خودتون روی تصویر صحبت کنید.
پنگوئن ها دارن میرن خسته می شن روی شکم لیز می خورند، می رن ساعت ها خوب کجا دارید می رید می گن می خوایم تخم گذاری کنیم در فصل زمستان از گرمای هم دیگه استفاده کنیم بله زمستان طولانی تخم گذاری انجام شد ، پنگوئن های ماده تخم ها را تحویل پدرها می دن و می رن تا 4 ماه دیگه بر میگرند. تو این سرما باید از تخم ها محافظت بکنند، هوا بسیار سرد است 50درجه زیر صفر تا به اونجا هم می رسه. این تخم ها را باید محفاظت کنند این پدرها باید روی پاهاشون نگه دارند مواظب باشند نیفته، اگر بیفته یخ زده، باید بچرخونند همه جای تخم آماده بشه پخته بشه تا این جوجه این عزیزشون بعد از 4ماه سر از تخم در بیاره از سرما زیاد از گرمای هم دیگه استفاده کنند کنار هم دیگه این پنگوئن نر با جسه بسیار بزرگ باید مواظبت کنند از این تخم کوچک. به خاطر اینکه خدا قلبی مهربان به اون داده هوا بسیار سرده 1 ماه 2ماه 4 ماه گذشت کم کم فصل زیبای بهار و گل ها کم کم سر از برگها در میارن یه اتفاق می افته جوجه ها سر از تخم در میان لحظه ای که این بچه ها سر از تخم در میارن ببینید چون هنوز توانایی ندارنند باز باید روی پای پدر باشن پدرجان بریم این طرف اون طرف چشم هر چی بگن پدر میگه چشم، وعجیب اینه بعد از 4 ماه داخل چینه دانش غذا داشت گذاشته بود برای این لحظه که بچه این جوجه گرسنه اش است بعد از 24 ساعت که باید غذا بخوره غذا آماده است غذا را بده به بچه اش چرا خودش نخورده و بعد از ساعاتی لحظاتی مادرها دارن میان چینه دانشان پر از ماهی های ریزبرای بچه ها سریع خودشان می رسونن ببینند بچه شکل خودشون یا باباشون و اینجا بچه ها را تحویل می گیرن و بزرگ می کنند با مهربانی. خداوند متعال در قرآن می فرماید: آیا ندانسته ای که هر چه در آسمان ها و زمین است برای خدا تسبیح می گه.
به این تصویر ملاحظه کنید یک جغد است رنگ پرهاش مثل درخت است از استتار استفاده می کنه یا این عنکبوت را ببینید سفید است، عنکبوت سفید روی گل سفید پروانه نمی بینتش چون تکان نمی خوره عنکبوت بپر پروانه رو شکار کن می گه نه من از استتار استفاده می کنم، همین جا که هستم طعمه میاد یه پروانه می خواد روی گل بشینه اشتباهی به طعمه می ره و اینجا را شکار می شه چقدر زیبا این عالم طراحی شده استتار و مخفی شدن. رنگ ها را ببینید هزاران مل پروانه فقط داریم بزرگ کوچک رنگ های مختلف مدل های مختلف این همه زیبایی، شما رفتید باغ وحش ملاحظه کردید فیل چه خرطوم درازی داره ولی این خرطوم را ببینید چقدر کوچک است خدا هم بزرگ خلق کرده و هم کوچک خلق کرده برای من و شما که ببینیم. برای خدا فرقی نمی کنه ببینید تو مرغ عشق ها وقتی نگاه می کنید در حیوانات مرغ عشق طوطی بزرگ کوچک همه موجودی را خلق کرده. به این تصویر دقت کنید یه پروانه است یه پرنده کوچک اومده اون را طعمه کنه ولی فرار نمی کنه فقط پرهاشو باز می کنه که زیر پرها عکس دو تا چشم هست یه بار دیگه ببینید پرنده کوچک اومده می تونه پروانه رو بخوره ولی این پروانه فرار نمی کنه پرهاشو باز می کنه زیر پرها عکس دو تا چشم هست تا این تصویر را می بینه پرنده کوچک فرار می کنه شاید برای شما سوال پیش اومده باشه چرا فرار کرد ولی دقت کنید این تصویر این چشم شکل چشم دشمن پرنده های کوچک ، جغد است تا این رو دید یاد جغد افتاد فرار کرد، عدسی مردمک نوری که تو این چشم می فته در این تصویر حک شده چه کسی این کار رو کرد خداوند متعال خالق آسمان ها و زمین.
این روباه رو ببینید جنگلیه زرد، پسر عمویش قطبیه سفید. خیلی عجیبه هر جای عالم که می روید دقت کنید. قطب جنوب همه سفید می شن روباه قطبی، خرگوش قطبی، حتی کبک قطبی، خرس قطبی، همه سفید پوش شدند چون اونجا سفید است.
ملاحظه بکنید به این تصویر فصل پاییز تو فصل پاییز می خوایم یه دوری بزنیم نگاه بکنیم ببینیم تو این تصویر آیا شما حیوانی پرنده ای موجود زنده ای ملاحظه می کنید یه سرچی کنیم بالا پایین خبری نیست. ولی وقتی دقت می کنیم زوم می کنیم یه خبرهایی است وقتی جلو می رویم نزدیک می شویم می بینیم پرنده ای است به نام کبک قطبی دقیقاً طرحی که روی زمین حک شده روی پرهای اون هم حک شده سفید خاکستری دقیقاً پرهای اون هم سفید و خاکستری هست. آیا میشه گفت اتفاقی این تصویر روی پرهای اون طراحی شده.
بریم جلوتر خوب بعد از پاییز فصلی است سفید به نام زمستان تمام زمین کم کم سفید پوش می شود خوب کبک قطبی کبک داستان ما چه جوری شده وقتی نگاه می کنیم دقت می کنیم تمام پرهای اون هم سفید شده . اِبابا زمین سفید شده تو چرا سفید شدی مگه من خبر ندارم فقط به من می گن وقتی ترسیدی دشمن اومد سر تو بکن زیر برف ها. خوب چرا چشم هات مشکی است . دانشمندان می گن اگر چشم هایش سفید بودرباعث کوری اش می شد. این سیاهی مثل سایه بان است، انسان وقتی سنش میره بالا ابروهاش دیر سفید می شه چرا چون سایه بان است.
خوب یواش یواش وارد فصل بهار می شیم داره برف ها آب میشه یواش یواش همه جا داره سبز می شه کبک قطبی داستان ما هم داره سبز می شه خیلی عجیبه بابا چه ربطی داره زمین سبز میشه تو چرا سبز می شی میگه خبر ندارم فقط به من گفتند از استتار استفاده کن، چه کسی به او این چیزها رو آموزش داد.
فصل بعدی فصل زیبایست به نام تابستان، برفها کلاً آب شدند همه جا سبز می شه کبک داستان ما هم سبز میشه بله همون کبک ولی تمام پرهایش سبز شد.
آیا با وجود این همه شگفتی میشه در وجود خدا شک کرد. وقتی نگاه می کنیم خدا به ما این همه نعمت داده نشانه داده تا اون رو ببینیم.
و آخرین دلیل پیامبران هستند. اگر دو تا خدا بود اون خدا هم باید پیامبرانش را می فرستاد ولی 124 هزار پیامبر همه می گویند خدا یکی است. خوب خدا اثبات می شود با پیامبر، خوب خود پیامبر را از کجا بشناسیم قبول کنیم، خود پیامبر معجزه میاره و معجزه پیامبر خاتم قرآن است.
دعا کنیم برای جوان هایمان وقتی می رویم سقاخانه اسماعیل طلا دست می بریم زیر شیر آب خودش شر شر آبش جاری می شود. این شرشر آب آمدن مُنتاج رحمت خداست تا میگی خدا از آسمان باران رحمت الهی سرازیز می شود. خیلی دعا کنیم برای جوان ها وظیفه ما این که خودمان را آماده کنیم برای جنگ نرم.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

عموروحانی حجه الاسلام امیر اخوان
amooakhavan.ir
09127482911


چاپ   ایمیل