بهشت یا جهنم ؟

 

دانلود متن پرده خوانی

جهت دریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید

بهشت یا جهنم؟

به نام خدا

در ابتدای برنامه ما یک کلیپ را گذاشته ایم جهت جلب توجه مخاطب، موضوع کلیپ از زمانیکه در رحم مادر قلب فعال می شود تا مرگ را به تصویر کشیده اند ، چون مخاطب ما نوجوان است دقت فرمایید.

می خواهیم از بهشت و جهنم بگوییم، در ابتدا می آییم کلیپ هایی از بهشت را پخش می کنیم تا حواس مخاطب جلب بشود. آغاز برنامه با سؤال بهشت و جهنم؟ بهشت نعمتهای زیادی در آن وجود دارد، چهار فصل است الان هوا سرده میگه بریم سراغ بخاری ، الان هوا گرمه بریم سراغ پنکه کولر، ولی توی بهشت چهار فصلش بهار است. توی بهشت هوا نه سرد هست نه گرم.

اصلاً بدن ما خلق شده برای بهشت، به بهای ارزش نفروشیم بدنمان را.

یک درخت سیب توی بهشت است هر چقدر از میوه های بهشت استفاده کنیم کم نمی شود. الان کی کیسه ي میوه خونمون آمده، ما میگیم ای کاش تموم نمی شد توی بهشت نعمت ها کم نمیشه که هیچ، زیاد هم میشه. از گوشت مرغ هر چه دلشان بخواهد، طاووس داره می ره، میگه ای کاش من گوشت لذیذ تو را می خوردم تا اراده کنی میاد پیشت می توانی از گوشتش استفاده کنی.

بریم ببینیم نعمتهای بهشتی چه جوری درست شده:

خداوند می فرمایید: گوارا بخورید و بیاشامید، در مقابل آن عمل های خوبی که در گذشته انجام دادید.

یعنی عمل های ما نعمتهای بهشتی می شود. لباسها، به به چه لباس های زیبایی، من دلم می خواهد لباس های فاخر بپوشم تو بهشت این لباسها در اختیار شماست.

پسران بهشتی، دور بهشتی ها، جهت پذیرایی حرکت می کنند و از آن طرف غرفه های بهشتی چقدر زیبا طراحی شده است.

آیه قرآن : برای آنکه غرفه هایی در بهشت وجود دارد که برفراز آنها غرفه های دیگری بپا شده است و از زیر آنها نهرها جاری است.

همین طور از نعمتهای دیگه می گوییم، از چشمه هایی که وجود داره کی چشمه شیره، یک چشمه عسله، یک چشمه شرابی است که طهور است. و اگر بخواهی می توانی به خانواده ات هم بدهی.

در بهشت به اندازه افرادی که خدا خلق کرده است درجه وجود دارد. کسانی که در درجات بالاهی بهشت هستند می توانند پایین بیایند و به فامیلشان سر بزنند ولی آنهایی که پایین هستند نمی توانند بالا بیایند چرا؟ چون ظرفیت آن را ندارند.

و درها در بهشت؛ می گویند بهشت 8 در دارد و جهنم 7 در دارد. رحمت خدا بیشتر است. ولی بهشت در لا به لای راحتی ها و صبر و شکیبایی هاست این سختی ها ، ثمره اش بهشت و نعمت های جاویدمی شود.

آیه قرآن: بگو به بندگان من که ایمان آوردند نماز به پا دارند، و آنچه به آنها روزی داده ایم در پنهان و آشکار انفاق کنند. یعنی خدا می فرماید :1- ارتباط من 2-ارتباط با مردم فراموش نشود. نمازت را اول وقت بخوان. خدا خیلی مهربونه، خدا می گوید یک قدم تو بیا من 10 قدم می یام یک قدم تو بیا، ممن هفتاد تا میام، تو بیا من هروله کنان میام. من جاء بالحسنه فله عشر امثالها، یک کار خوب بکنی خدا ده تا می نویسد، خوش بحال آنهایی که نامه اعمالشون دست راستشان است.

ولی بعضیا نامه اعمالشان دست چپشون است. خداوند 124هزار پیامبر فرستاد تا بگوید خودمون با دست خودمون آتش جهنم را درست می کنیم. گناهی که من می کنم آتش جهنم را آتش بدی ها را فروزان می کند این گناه هیزم آتش است خب این آتش چیه؟ خداوند می فرماید جهنم در گرو لذتها و خواهشهای نفسانی است هرکس خواتسه نفسش را عمل کرد داخل آتش جهم می شود این کارهایی که خدا گفته انجام ندهیم شده آتش، اسراف شده آتش ...

ولی روز قیامت جهنمی ها رو می کنند به شیطان می گویند شیطان تو ما را گل زدی، شیطان می گوید مرا ملامت نکنید خودتون را سرزنش کنید نه من می توانم خودم را نجات دهم نه شما قادرید نجات پیدا کنید.

 

از نعمت های بهشتی گفتیم بزارید از جهنم هم بگوییم ، از خوردنی ها و نوشیدنی های سرد و گوارا خبری نیست از لباس های بهشتی که گفتیم ولی لباسهای جهنم از آتش هست. از درختان بهشتی گفتیم ولی در جهنم ببنید در جهنم چه اتفاق داره می افتد در بهشت 8 در داریم ولی در جهنم 7 در میزبان کافران هست. کافران می گویند کاش برای زندگی اصلی خود فکری و عملی انجام می دادیم ولی کافر تو دنیا هر چقدر استدلال هم برایش آوردند فایده ای نداشت. یک کافری آمد خدمت پیامبر گفت: یا محمد تو میگی این استخوان های نرم و پوسیده روز قیامت، دوباره زنده می شوند ، قهقهه زد و خندید آیه نازل شد: بگو آنها را زنده می کند کسی که اولین بار آنها را آفرید ، همانگونه که شما را در آغاز آفرید بار دیگر در رستاخیز باز می گرداند . خداوند متعال برای ما استدلالهای زیادی آورده و اعجازهای زیادی در قرآن هست. آیه قرآن: آری ما قادریم که حتی خطوط انگشتان او را دوباره به صورت اول موزون و مرتب کنیم.

1400 سال پیش این آیه نازل شده است. الان تازه فهمیدند اگر 2 نفر دوقلو هم باشند تنها جاییکه فرق می کند سر انگشتان هست جاییکه که می خواهند هویت را مشخص کنند می خواهند رأی بدهند می گویند با انگشت بزنید. پخش کلیپ مربوط به سر انگشتان .

کافران زندگی اصلی خودشون را فراموش کردند بخاطر اینکه به این استدلالها توجه نکردند. یه شخصی خدمت رسول الله رسید: گفت من می خواهم زنده شدن مرده ها را ببینم، پیامبر فرمود تو چند ساله ایت است او فرمود 30 ساله ام، پیامبر فرمود تو سسی بار دیدی، آن شخص گفت چطور؟ تابستان برگ درختان سبز است وقتی که پاییز شد برگ درختان زرد شد ریخت یادته آن موقع را وقتی زمستان رسید و به درختان نگاه کردی گفتی اینها سالهاست که خشک شده اند ولی بهار همان درختان یواش یواش برگشون سبز شد و زنده شد این مرده شدن زنده هاست شما دیدید.

آیه قرآن: هر چیزی را رستاخیزی است و رستاخیز طبیعت با بارش باران آغاز می شود و رستاخیز انسان بادمیده شدن بر صور آغاز می شود . حضرت اسرافیل در صور می دمد همه از غمها خارج می شوند در صور دوم، و امام سجاد (ع) فرمودند: تعجب من بیشتر در مورد کسی است که قیامت را انکار می کند در حالیکه تولد انسانی ها را دیده است.

بعضیها گویند آیا زنده شدن انسانها در دنیا بوده و کسی دیده است؟ بله حضرت ابراهیم خواست زنده شدن مرده ها را ببیند و به او دستور آمد 4 تا پرنده را بگیر و ذبح کن و گوشتشان را با هم مخلوط کن، چهار طرف کوهها بزار و بعد بگو خروس ، طاووس ، کبوتر، تا صدا کرد خروس، طاووس، کبوتر ذرات بدنشون آمدند و دوباره مثل روز اول شد.

حزفیل نبی(ع) در قرآن داریم که قومش به خاطر تکبر و فرار از مرگ از نهر خارج شدند چون تو شهرشون طاعون آمده بود گفتند از شهر خارج می شویم تا از مگر فرار کنیم.

آیه قرآن : آیا ندیدی جمعیتی را که از ترس مرگ از خانه های خود فرار کردند؟ و آنان هزار ها نفر بودند خداوند به آنها گفت بمیرید سپس آنها را زنده کرد. بعد حزفیل نبی دید اینها مرده اند وسط بیابان، بعد از خدا خواست این ها زنده شوند و بعدها به مگر طبیعی از دنیا رفتند.

عزیر می خواست مسافرت برود و یک بچه ای هم داشت و تازه بدنیا آمده بود یکسالش بود خودش 5 ساله بود. میوه ای را انگوری را چیند رفت، وسط راه رسید یه شهری دید همه مرده اند کسی آنها را دفن نکرده است. چه اتفاقی افتاده؟ گفت چگونه خدا آنها را بعد از مرگ زنده می کند در این لحظه خوابش گرفت خوابید، بعد از 100 سال بیدار شد بهش گفتند چقدر خوابیدی؟ گفت یک روز، نیم روز بیشتر نخوابیدم. گفتند نه 100 سال طول کشید. نگاه کن به الاغت دید الاغش متلاشی شده است به اذن خدا این الاغ کامل شد. رفت به طرف منزل دید آن بچه ای که یک سالش بود بعد از 100 سال شده برای خود پیرمردی ، پیرزنی.ولی خودش مثل جوان 50 ساله است.

یا حضرت موسی: گفت این دُم گاو را بزندی به مرده تا نزده شود تا قاتل خودش را معرفی کند این کار را کردند دم گاو را به مرده زدند، مرده زنده شد و قاتل خودش را معرفی کرد این ها نشانه عظمت خدای متعال است یا زنده مردگان به دست حضرت عیسی. و سام پسر عیسی بعد از سالهای سال زده می شود و داستان اصحاب بعد از 300 سال زنده می شود.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

عموروحانی حجه الاسلام امیر اخوان

مجری وطراح برنامه های کودک ونوجوان 

amooakhava.ir

09127482911

معرفی کتاب:

 


چاپ   ایمیل