پرده خوانی خداشناسی

 

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

دانلود متن پرده خوانی

 
جهت دریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید 

متن آموزشی
به نام خدا
سلام عرض می کنیم به شما مربیان محترم
نرم افزار پرده خوانی با مو ضوع در جستجوی خدا، تو این نرم افزار پرده خوانی را آموزش دادیم ویژه نوجوانان عزیز دانش آموزان بزرگوار که می خواهیم از خدا بگیم ابتدا وارد نرم افزار می شیم پاورپونت را می زنیم چند ثانیه صبر می کنیم برنامه آماده می شود. برای اینکه نرم افزار را آغاز کنیم برنامه رو شروع کنیم نیاز به این است مخاطبان برای اینکه حواسشان جمع بشه کلیپ را در ابتدا گذاشتیم بعد از اینکه کلیپ پخش می شود برنامه آغاز می کنیم با بسم الله الرحمن الرحیم.
ما در برنامه هایمان یک درختی به نام درخت اسلام را ترسیم کردیم که می گیم ریشه ای داره شاخ و برگی داره میوه ای دارد ریشه درخت اسلام اصول دین و در این جلسه می خواهیم از توحید بگیم برای اینکه از توحید بگیم نیاز به این هست که بیایم یکی یکی از فطرت ، علیت و نظم و پیامبران بگیم. ابتدای برنامه شروع می کنیم از فطرت بگیم . فطرت خداجوی وقتی که انسان چشمش را باز می کند وارد این دنیا می شه در وجود خودش فطرتاً خداجوی هست کی خودش را نشان می دهد چون انسان با اون فطرتش به مرور زمان فاصله میگیره ولی خدا در قرآن می گه زمانی که سوار بر کشتی شدی یک دفعه می بینی کشتی داره تکان می خوره کاپیتان چه کار می کنی می خوای تک چرخ بزنی می گه نه بابا طوفان شده، می فته تو آب داره غرق می شه زمانی که دیگه هیچ راهی نداری تمام دستها کوتاه می شود یاد اون خدا می افتیم کسی که ماورء هستی نگاه می کنم سوار بر کشتی شدم دارم غرق می شم خدا را با اخلاص می خوانم ، ولی متأسفانه وقتی که نجات پیدا می کنه خدا را فراموش می کنه به ساحل که می رسه خدا را فراموش می کنه مثل اون شخصی که رفته بود بالای درخت گیر کرده بود می گفت خدایا اگه سالم از این درخت بیام پایین برای تو یک شتر نذر می کنم یه ذره خودش آمد پایین گفت خدایا تا این جا که خودم اومدم اگه سالم بیام پایین برای تو یک گاو می کشم، اومد پایین تر گفت خدایا تا اینجا که خودم اومدم اگه سالم برسم برای تو یک گوسفند می کشم، اومد پایین تر گفت خدایا تا این جا که خودم اومدم اگه سالم به زمین برسم برای تو یک خروس می کشم، پرید پایین دید سالمه گفت خدایا رسیدم مزاحم شما نمی شم وقتی که می رسه دیگه خدا را فراموش می کند. می خوام این را عرض کنم وقتی که اگر حتی کافر هم باشی لحظه آخر زمانی که در مشکلات بیفتی خدا را پیدا می کنی فرعونه وقتی داره غرق می شود میگه ایمان آوردم هیچ معبودی جز کسی که بنی اسرائیل به اون ایمان آورده وجود ندارد.
دلیل دوم می ریم سراغ علیت علت و معلول، یک لامپی را روشن می کنی علت روشن شدنش این کلید این برق، این عالم درسته شده، آیا همین جوری درست شده من همه بگن تکرار کنند، من هستم زمانی نبودم پس خودم خودم را خلق نکردم کسی دیگری خلق کرده که او خدا است خدا تو قرآن به من و شما می گه آیا از هیچ آفریده شده ام یا خود خالق خویشم بله خداوند متعال من و شما را خلق کرده گفتند ای پیرزن ریسنده برای ما خدا را اثبات کن دست از چرخ برداشت گفت اثبات کردم گفتم چه طور، گفت دستم روی چرخ بود می چرخید ومن حرکتش می دادم دستم رو برداشتم ایستاد این عالم داره می چرخه یک چرخاننده ای داره و اون خداست اگر دستش را بر داره این عالم بدون وجود خدا معنایی نداره.
دلیل بعدی نظم عالمه نگاه کنید چقدر زیبا عالم طراحی شده خورشید ماه اگر کره زمین که به دور خورشید می چرخه از مدار خودش خارج بشه اگر ماه از مدار خودش خارج بشهرچه اتفاقاتی می افتد اصلاً ساعت و ماه را بر مبنای خورشید و ماه طراحی می کنند اگر در آسمان و زمین جز خدا خدایان دیگری بود اصلاً فاسد می شد اگر آشپز دوتا بشه غذا یا شور می شه یا بی نمک بله این نظم را ببینید برهان نظم خیلی مهمه این عالم ناظمی داره با مطالعه در جهان هستی پی به وجود خالق و ناظمی مدبر برای عالم می بریم نگاه کنید می گن صدها رنگ به کار رفته مدل های مختلف قهوه ای کم رنگ قهوه ای پررنگ این را که می بینیم باید بگیم سبحان الله، یه بار آجر این بار آجر رو خالی کنیم چند درصد داره که خودش دیوار بشه یک درصد هم احتمال نداره ولی چه طور می گن بعضی ها این عالم همین جوری خلق شده سازنده ای نداره پس این عالم وقتی شگفتی هایش را می بینیم یاد خالق او می افتیم خداوند متعال می فرمایند: ببینید آیات من را به زودی در آسمان ها در وجود خودتان این ها را که ببینیم خدا را می ببینیم . می گن دور خورشید 400 میلیارد ستاره وجود داره بعضی این ستاره ها این قدر بزرگه نسبت به خورشید که می گن بعضی از ستاره ها مثل کوه اورست می ماند به یک فندق که این فندق می شه خورشید. خیلی عجیبه خورشیدی که 300 برابر از زمین بزرگتر یک فندق در مقابل کوه اورست، اورست یکی از این ستاره هاست که ملاحظه می کنید بله نزدیک ترین ستاره به خورشید پورکسیمای قنطورس چه قدر فاصله اش هست نزدیک ترن ستاره با نور مقایسه کنید یک ثانیه نوری یعنی چی 7 و نیم بار دور کره زمین بزنی میشه یک ثانیه نوری حالا نزدیکترین ستاره به خورشید 4 سال نوری فاصله اش هست . نگاه کنید تو آسمان ها همه این ستاره ها جمع بشه کهکشان راه شیری نزدیکترین کهکشان به کهکشان راه شیری می گن امراه المسلسله است دو میلیون سال نوری فاصله اش است. دورترین کهکشانی که در آسمان اول تا حالا کشف شده 18 میلیارد سال نوری هست تازه آسمان اول هستیم تمام آسمان اول در مقابل آسمان دوم مثل یک حلقه در بیابان وسیع است آسمان اول دوم سوم چهارم همه جمع بشند میشه یک حلقه آسمان هفتم میشه یه بیابان وسیع ولی خداوند متعال میگه انسان حتی یک مگس هم نمی تونه خلق کنه بعد این شخص این انسان در مقابل خدا می خواهد بایستد دانشمندان گفتند می خوایم مغز انسان را طراحی کنیم چینی اش را بسازیم رفتند تحقیق کردند گفتند نمی تونیم اگر بخواهیم بسازیم به اندازه کره زمین جا نیاز داریم.
با صد هزار جلوه برون آمد که من با صد هزار دیده تماشا کنم تو را
این زاویه نگاه باید خدایی باشه توحیدی باشه اصلاً خیلی عجیبه میوه ها را ببینید زمستان سرماخوردگی مریضی میگن بهترین چیزی که براش خوبه پرتغال و لیمو هست فصل پرتغال و لیمو همون زمستان است. هندوانه سرخ و شیریون و گوارا کی می چسبه تابستان، فصل هندوانه همان تابستانه حالا نگاه کنید تنوع در دندان ها را ، دندان های جلو یک اسم داره عقب یه اسم داره عقبی ها می جوند جلویی ها نصف می کنند خیلی زیبا طراحی شده باید شکر خدا را به جا بیاوریم آیا می دانید وقتی نگاه می کنید می تونید بگید قیمت یک روز چند هست سلامتی امروز شما سالمید چه جوری می خواهید از خدا تشکر کنید. یک نفس که انسان می کشد یک نفس که می ره پایین هزاران هزار سلول را زنده می کند هزاران هزار بار اگر شکر خدا کنیم نمی توانید شکر این نعمت ها را به جا آورید.
امروز می خواهیم از عطوفت مادری بگیم شما نگاه کنید ببینید این پرنده طعمه را آورده با اینکه می تونه بخوره ولی برای بچه هاش گذاشته این جوجه 21 روز این مادر روی تخم بوده بوده این جوجه رو ببینید تنها کاری که می تونه بکنه دهنشون را باز می کنند و می بندند هیچ کاری نمی تونه بکنه خداوند متعال دو تا پدر و مادر دو تا موجود مهربان را برای آنها قرار داده مثل پروانه دور آنها می گردند مهربانی خدا را ببینید عدالت خدا و ببینید میاد میگه جوجه تو خوردی نوبت تو نه نوبت تو به ترتیب به آنها.
ببینید تصاویر را چه زیبا طراحی شده اینها واقعیت داره مادر بال های مهربانی اش را باز کرده صبر و از خودگذشتگی و انفاق.
نرم افزار ما آموزشی هست این فیلم ها خودش برای خودش پخش می شه و می تونید صدای خودش را بزارید می تونید صدا را قطع کنید خودتون روی تصویر صحبت کنید.
پنگوئن ها دارن میرن خسته می شن روی شکم لیز می خورند، می رن ساعت ها خوب کجا دارید می رید می گن می خوایم تخم گذاری کنیم در فصل زمستان از گرمای هم دیگه استفاده کنیم بله زمستان طولانی تخم گذاری انجام شد ، پنگوئن های ماده تخم ها را تحویل پدرها می دن و می رن تا 4 ماه دیگه بر میگرند. تو این سرما باید از تخم ها محافظت بکنند، هوا بسیار سرد است 50درجه زیر صفر تا به اونجا هم می رسه. این تخم ها را باید محفاظت کنند این پدرها باید روی پاهاشون نگه دارند مواظب باشند نیفته، اگر بیفته یخ زده، باید بچرخونند همه جای تخم آماده بشه پخته بشه تا این جوجه این عزیزشون بعد از 4ماه سر از تخم در بیاره از سرما زیاد از گرمای هم دیگه استفاده کنند کنار هم دیگه این پنگوئن نر با جسه بسیار بزرگ باید مواظبت کنند از این تخم کوچک. به خاطر اینکه خدا قلبی مهربان به اون داده هوا بسیار سرده 1 ماه 2ماه 4 ماه گذشت کم کم فصل زیبای بهار و گل ها کم کم سر از برگها در میارن یه اتفاق می افته جوجه ها سر از تخم در میان لحظه ای که این بچه ها سر از تخم در میارن ببینید چون هنوز توانایی ندارنند باز باید روی پای پدر باشن پدرجان بریم این طرف اون طرف چشم هر چی بگن پدر میگه چشم، وعجیب اینه بعد از 4 ماه داخل چینه دانش غذا داشت گذاشته بود برای این لحظه که بچه این جوجه گرسنه اش است بعد از 24 ساعت که باید غذا بخوره غذا آماده است غذا را بده به بچه اش چرا خودش نخورده و بعد از ساعاتی لحظاتی مادرها دارن میان چینه دانشان پر از ماهی های ریزبرای بچه ها سریع خودشان می رسونن ببینند بچه شکل خودشون یا باباشون و اینجا بچه ها را تحویل می گیرن و بزرگ می کنند با مهربانی. خداوند متعال در قرآن می فرماید: آیا ندانسته ای که هر چه در آسمان ها و زمین است برای خدا تسبیح می گه.
به این تصویر ملاحظه کنید یک جغد است رنگ پرهاش مثل درخت است از استتار استفاده می کنه یا این عنکبوت را ببینید سفید است، عنکبوت سفید روی گل سفید پروانه نمی بینتش چون تکان نمی خوره عنکبوت بپر پروانه رو شکار کن می گه نه من از استتار استفاده می کنم، همین جا که هستم طعمه میاد یه پروانه می خواد روی گل بشینه اشتباهی به طعمه می ره و اینجا را شکار می شه چقدر زیبا این عالم طراحی شده استتار و مخفی شدن. رنگ ها را ببینید هزاران مل پروانه فقط داریم بزرگ کوچک رنگ های مختلف مدل های مختلف این همه زیبایی، شما رفتید باغ وحش ملاحظه کردید فیل چه خرطوم درازی داره ولی این خرطوم را ببینید چقدر کوچک است خدا هم بزرگ خلق کرده و هم کوچک خلق کرده برای من و شما که ببینیم. برای خدا فرقی نمی کنه ببینید تو مرغ عشق ها وقتی نگاه می کنید در حیوانات مرغ عشق طوطی بزرگ کوچک همه موجودی را خلق کرده. به این تصویر دقت کنید یه پروانه است یه پرنده کوچک اومده اون را طعمه کنه ولی فرار نمی کنه فقط پرهاشو باز می کنه که زیر پرها عکس دو تا چشم هست یه بار دیگه ببینید پرنده کوچک اومده می تونه پروانه رو بخوره ولی این پروانه فرار نمی کنه پرهاشو باز می کنه زیر پرها عکس دو تا چشم هست تا این تصویر را می بینه پرنده کوچک فرار می کنه شاید برای شما سوال پیش اومده باشه چرا فرار کرد ولی دقت کنید این تصویر این چشم شکل چشم دشمن پرنده های کوچک ، جغد است تا این رو دید یاد جغد افتاد فرار کرد، عدسی مردمک نوری که تو این چشم می فته در این تصویر حک شده چه کسی این کار رو کرد خداوند متعال خالق آسمان ها و زمین.
این روباه رو ببینید جنگلیه زرد، پسر عمویش قطبیه سفید. خیلی عجیبه هر جای عالم که می روید دقت کنید. قطب جنوب همه سفید می شن روباه قطبی، خرگوش قطبی، حتی کبک قطبی، خرس قطبی، همه سفید پوش شدند چون اونجا سفید است.
ملاحظه بکنید به این تصویر فصل پاییز تو فصل پاییز می خوایم یه دوری بزنیم نگاه بکنیم ببینیم تو این تصویر آیا شما حیوانی پرنده ای موجود زنده ای ملاحظه می کنید یه سرچی کنیم بالا پایین خبری نیست. ولی وقتی دقت می کنیم زوم می کنیم یه خبرهایی است وقتی جلو می رویم نزدیک می شویم می بینیم پرنده ای است به نام کبک قطبی دقیقاً طرحی که روی زمین حک شده روی پرهای اون هم حک شده سفید خاکستری دقیقاً پرهای اون هم سفید و خاکستری هست. آیا میشه گفت اتفاقی این تصویر روی پرهای اون طراحی شده.
بریم جلوتر خوب بعد از پاییز فصلی است سفید به نام زمستان تمام زمین کم کم سفید پوش می شود خوب کبک قطبی کبک داستان ما چه جوری شده وقتی نگاه می کنیم دقت می کنیم تمام پرهای اون هم سفید شده . اِبابا زمین سفید شده تو چرا سفید شدی مگه من خبر ندارم فقط به من می گن وقتی ترسیدی دشمن اومد سر تو بکن زیر برف ها. خوب چرا چشم هات مشکی است . دانشمندان می گن اگر چشم هایش سفید بودرباعث کوری اش می شد. این سیاهی مثل سایه بان است، انسان وقتی سنش میره بالا ابروهاش دیر سفید می شه چرا چون سایه بان است.
خوب یواش یواش وارد فصل بهار می شیم داره برف ها آب میشه یواش یواش همه جا داره سبز می شه کبک قطبی داستان ما هم داره سبز می شه خیلی عجیبه بابا چه ربطی داره زمین سبز میشه تو چرا سبز می شی میگه خبر ندارم فقط به من گفتند از استتار استفاده کن، چه کسی به او این چیزها رو آموزش داد.
فصل بعدی فصل زیبایست به نام تابستان، برفها کلاً آب شدند همه جا سبز می شه کبک داستان ما هم سبز میشه بله همون کبک ولی تمام پرهایش سبز شد.
آیا با وجود این همه شگفتی میشه در وجود خدا شک کرد. وقتی نگاه می کنیم خدا به ما این همه نعمت داده نشانه داده تا اون رو ببینیم.
و آخرین دلیل پیامبران هستند. اگر دو تا خدا بود اون خدا هم باید پیامبرانش را می فرستاد ولی 124 هزار پیامبر همه می گویند خدا یکی است. خوب خدا اثبات می شود با پیامبر، خوب خود پیامبر را از کجا بشناسیم قبول کنیم، خود پیامبر معجزه میاره و معجزه پیامبر خاتم قرآن است.
دعا کنیم برای جوان هایمان وقتی می رویم سقاخانه اسماعیل طلا دست می بریم زیر شیر آب خودش شر شر آبش جاری می شود. این شرشر آب آمدن مُنتاج رحمت خداست تا میگی خدا از آسمان باران رحمت الهی سرازیز می شود. خیلی دعا کنیم برای جوان ها وظیفه ما این که خودمان را آماده کنیم برای جنگ نرم.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

عموروحانی حجه الاسلام امیر اخوان
amooakhavan.ir
09127482911

پرده خوانی دخترانه [عفاف و حجاب ]

 

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

جهت دریافت پاورپوینت اجرایی  کلیک کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از جذابترین روشهای اجرای برنامه دینی برای مخاطب کودک ونوجوان  سخنرانی چندرسانه ای یا همان پرده خوانی میباشد که در این مجموعه نرم افزارهای پرده خوان اموزش داده میشود ومحتوا در اختیار مربیان گرامی  قرار داده شده است

موضوع:سبک زندگی اسلامی درپرتوحجاب وعفت قرانی

اسلاید1تا3:پخش کلیپ برای اماده شدن جلسه وشروع برنامه با نام خداوند متعال.

اسلاید4 تا 7:مقدمه بحث یک مثال میباشد ، سازنده در کنار وسیله برقی،دفترچه راهنما قرار داده ،سازنده انسان هم دفترچه راهنمایی فرستاده به نام قران که عمل به آن موجب سعادت میشود

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یهْدِی لِلَّتِی هِی أَقْوَمُ وَیبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ

سوره اسرا ایه9

اسلاید8تا10:یکی ازروشهای جذاب استفاده از داستان میباشد ما نیز ادامه برنامه را در قالب یک داستان واقعی پیش میبریم تا حواس مخاطب نوجوان بیشتر جمع باشد تا بنوانیم معارف دینی غیر مستقیم القل کنیم،

داستان واقعی جوان اردبیلی:

جوان بعدازظهر یک روزپرتلاش کاری ،کنار جوی  مشغول نوشیدن آب گوارا بود که چشمانش به سیب سرخی افتاد  ناآگاه ان رابرداشت وخورد تا از گلویش عبور کرد یاد دفترچه راهنمای زندگی افتاد

اسلاید 11:

فَلْینْظُرِ الْإِنْسَانُ إِلَى طَعَامِهِ

انسان باید به غذای خویش بنگرد! سوره عبس ایه 24

باخودش گفت :آیا صاحبش راضی بود؟

اسلاید12: راه جوی اب را گرفت تا به باغ سیب رسید در زد برای کسب حلالیت

باغبان گفت: صاحب باغ بغداد است وتا انجا روزهای زیادی راه است

اسلاید13:

جوان اردبیلی ادرس را گرفت وراهی بغداد شد

بعداز روزهای زیاد به درب خانه  صاحب باغ رسید ودرخواست حلالیت کرد

اسلاید15  تا19:شرطم برای حلالیت ،ازدواج با دخترم میباشد که لال ،کچل ،نابینا،معلول وناشنواست

اسلاید21:جوان اردبیلی تاملی کرد وتوکل کرد به خدا وبرای اینکه به  دفترچه راهنما عمل کرده باشد پذیرفت تا جوانی اش را با این دختر ازدواج کند

اسلاید 22و22:عقدجاری شد ولی متوجه شد دختر در کمال زیبایی است وهیچ نقصی ندارد

اسلاید 24و25:جوان اردبیلی سوال کرد مگرلال نبودی ؟

دختربغدادی جواب داد :لال بودم برای صحبت کردن با نامحرم ،در دفترچه راهنما نوشته بود:

پس به گونه‌ای هوس‌انگیز سخن نگویید.سوره احزاب آیه32

 

فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ

 

اسلاید 26: ارتباط بانامحرم باید ضروری ،کوتاه  ،خوف گناه در خود ودیگری نباشد

اسلاید  27و28:مگرگچل نبودی؟

-گچل بودم برای نامحرم در دفترچه راهنما نوشته بود: زینت های خود را اشکار  نکنید سوره احزاب آیه 33

 

وَلَا تَبَرَّجْنَ

اسلاید 29 تا 31:مگرنابینا نبودی؟

-نابینابودم برای  دیدن چیزهایی که دردفترچه راهنما نهی شده بود،

و به زنان با ایمان بگو چشمهای خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگیرند، سوره نور آیه 31بصه وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ.قثندثندتترین راه‌هاستای‌کند؛اسلاید33:مگرمعلول نبودی؟

-معلول بودم برای رفت به مجالس حرام ضمنا آفریدگارم در قرآن، داستان دختران حضرت شعیب علیه السلام را مطرح کرده وتوجه داده که یکی از آن دو زن درحالی که بانهایت حیا گام برمیداشت نزد موسی علیه السلام امد، سوره قصص آیه25

ی تَمْشِی عَلَى اسْتِحْیاءٍ

ن اسلاید35:وهمچنین در سوره نور آیه31 خطاب به خانمها امده:

و هنگام راه رفتن پاهای خود را محکم به زمین نزنند

وَلَا یضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ

 

::ا ن اسلاید37:مگرناشنوا نبودی؟

-ناشنوا بودم برای شنیدن چیزهایی که برای روح وروانم ضرر داشت در دفترچه راهنما نوشته بود:

و هرگاه سخن لغو و بیهوده بشنوند، از آن روی می‌گردانند  ،سوره قصص آیه55

 

ااابسااا قرآن، به راهی که استوارتری وَإِذَا سَمِعُوا اللَّغْوَ أَعْرَضُوا عَنْهُ

ن اا ن اسلاید42:پخش کلیپ غیبت ونهی از منکر

اسلاید43:جوان اردبیلی ودختربغدادی با توکل بر خدا زندگی را آغاز کردن وحاصل ازدواجشان شد یکی از علمای بزرگ به نام مقدس اردبیلی

اسلاید 45 :نتیجه اینکه دستورالعمل خالق را فراموش نکنیم .

اسلاید46:ازدانش اموزان بخواهیم یک دختر مسلمان را نقاشی کنند وتک تک دستورالعمل های خالق را روی تصویر بنویسند وجلسه اینده بیارند.

راه‌هاس اسلاید47::،درسوره نور آیه33 امده:

و کسانی که امکانی برای ازدواج نمی‌یابند، باید پاکدامنی پیشه کنند

هدایتدئ می‌کند؛ وَلْیسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یجِدُونَ نِكَاحًا

 

راه‌هاس اسلاید48:بعداز مقدمه ،داستان وذکر آیات قرانی به استدلالهای عقلی می پردازیم.

اگردیوار خانه کوتاه باشد به خود زحمت میدهیم ودیوارها را بالا می آوریم،حتی دزدگیر میگذاریم شایدبعضی بگویند چرا خود را به مشقت می اندازید راحت وآزاد زندگی کنید ولی هر عاقلی جواب میدهد این سختی وهزینه آرامش وآسایش را در پی دارد.

اسلاید49:دختر گوهراست وبرای در امان ماندن از نگاههای هوس آلود ،محافظ  وچتر حجاب را فراموش نکند.

اسلاید50:تحمل ماسک اعتراض کسی را برنمی انگیزد ولی وقتی نوبت به حجاب می رسد....

اسلاید51تا 53:کاریکاتور وتوضیح را از دانش آموزان بخواهیم.

اسلاید55:دختروپسر درانسانیت تفاوتی ندارند ومکمل یگدیگر می باشند ولی در جنسیت 160 تفاوت وجود دارد ،

اگر خانم باعفت وحجاب اسلامی در جامعه ظاهر شود به عنوان یک انسان دیده میشود ولی اگر زیبایی های خود را ظاهر وتبرج کند به گونه ای دیگر دیده میشود.

اسلاید67: پخش کلیپ ازخانمی بدون حجاب کامل که در کنار خیابان ایستاده ،درکنارش پیرزنی است منتظر وسیله نقلیه ولی ماشین شاسی بلند ،جلوی دختر جوان می ایستد درحالی که اگر دنبال کار انسانی بود باید پیرزن را سوار می کرد

«جلبابها [= روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند،سوره احزاب آیه 59

یدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ

اسلاید68:: این تصویرگویای این مطلب است که زن در غرب وسیله ای بیش نیست وبدنش ابزار دست مردان است ولی به گفته اسلام زن باچشمان باز وبدن پوشیده نشان میدهد وسیله نیست بلکه انسان وخلیفه خدا درزمین است

  • اسلاید69 تا72: دراسراِییل دختران را به عنوان کالا خرید وفروش میکنند
  • اسلاید 73: زنان ویترینی

زنی که خود را در معرض دید همگان قرار می دهد در حقیقت می خواهد با تکیه بر زنانگی خویش جای خود را در جامعه باز کند نه با تکیه بر انسانیت خویش.

در واقع او اعلام می کند که آنچه برای او مهم است زن بودن اوست نه انسان بودن او ونه اندیشه و لیاقت او.

چنین زنی قبل از هر چیز اسیر خود است ، او شبیه مغازه داری است که مجبور است دائما برای جذب مشتری ، ویترین خود را تغییر دهد.

این اندیشه تزیین به او مجال آرزوهای بزرگتر را نمی دهد.

اسلاید74:مرد چشم چرانی  که به خاطر ارایش زنانه بیاید با ارایش زنانه دیگری هم میرود

اسلاید75: کلیپ زنان با ایمان برای مردان با ایمان

اسلاید77 : امروز با ظاهر فریبنده ات دل فلان مرد را بردی واوبه زندگیش سرد شد فردا ظاهر فریبنده دیگری دل همسر تورا می رباید و او را به زندگی سرد می کند

«هرچه کني به خود کني گر همه نيک و بد کني.»

درويشي بود که در کوچه و محله مي  رفت و مي  خواند: «هرچه کني به خود کني گر همه نيک و بد کني.» زني حيله گر اين درويش را ديد و به آوازش گوش داد، سپس به خانه رفت و خمير درست کرد و يک فطير شيرين پخت و کمي زهر هم لاي فطير ريخت و آورد و به درويش داد و رفت به همسايه اش گفت: من به اين درويش ثابت مي  کنم حرفش اشتباه است. 
از قضا زن يک پسر داشت که 7 سال بود گم شده بود، در بازگشتش به شهر به درويش برخورد، سلامي کرد و گفت: من از راه دور آمده  ام و گرسنه  ام. درويش هم همان فطير زهري را به او داد و گفت: «زني براي ثواب اين فطير را براي من پخته، بگير و بخور جوان!» پسر فطير را خورد و حالش به هم خورد و به درويش گفت: اين چه بود، سوختم؟ درويش فوري رفت و زن را خبر کرد. زن دوان  دوان آمد و ديد پسر خودش است! همانطور که توي سرش مي  زد و شيون مي  کرد، گفت: حقا که تو راست گفتي؛ هرچه کني به خود کني گر همه نيک و بد کني.

اسلاید 79: ملاحبیب الله گلپایگانی یگی از علمای بزرگ بود وارد حرم امام رضا علیه السلام شد سلام کرد جواب سلام را شنید، دید بدن مبارک حضرت تیرباران است،عرضه داشت این تیرها چیست ؟

امام فرمودند: تیر نگاه به نامحرم

اسلاید 80 : وقتی از حرم خارج میشود چادر را کنار می گذارد ایا امام فق در حرم حاضر است؟

أَلَمْ یعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یرَى

آیا او ندانست که خداوند (همه اعمالش را) می‌بیند؟!

 

اسلاید 80 تا 82 : بین نگاه محبت امیز امام زمان عج ونگاه هوس الود پسر کدام را می پسندی؟ با چه ظاهری مشرف می شوی به محضر امام؟ ایا اماده ای گوش همراهت را چک کند؟ وهزاران آیاهای دیگر..

اسلاید 85 : آخرکوچه گناه بن بسته انسان با گناه به آرامش نمیرسد وهمیشه عذاب وجدان دارد

اسلاید 86 : در مقدمه ذکر کردیم هر سازنده در کنار وسیله برقی دفترچه راهنمایی قرار داده خداوند هم در قران عاقبت عمل نکردن به دفترچه راهنمای بشر را بیان فرموده :

إِنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا بِآیاتِنَا سَوْفَ نُصْلِیهِمْ نَارًا

کسانی که به آیات ما کافر شدند، بزودی آنها را در آتشی وارد می‌کنیم

سوره نسا 56

اسلاید 87 : انسان با اعمالش اتش را شعله ور میکند

اسلاید 88 : وکسانی که به دفترچه راهنما ایمان می اورند و عمل میکنند وارد بهشت می شوند

وَالَّذِینَ آمَنُوا

وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَنُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ

 

  • اسلاید90:پدر آیت الله سیستانی نیت کرد چهل جمعه زیارت عاشورا بخواند تا امام زمان عج را زیارت کند جمعه های اخر بود دید نوری وارد خانه همسایه شد اجازه گرفت وارد خانه شد دید امامش کنار جنازه پیرزنی نشسته
  • آقا فرمودند؛ مثل این زن باش، خودم میام دیدنت، نمی خواد اینقدر خودتو اذیت کنی...

این زن درزمان رضا شاه 7سال از خانه خارج نشد..

اسلاید 92 : شهدا رفتن وصیت کردن به حجاب/اسیر نوجوان میگوید:خانم خبرنگار بی حجاب باتومصاحبه نمیکنم

 

اسلاید 94:اشک مادر مفقودالاثر

اسلاید 96:وصیت شهید از زبان مادر

والسلام

عموروحانی حجه الاسلام امیر اخوان

مجری وطراح برنامه های کودک ونوجوان

amooakhavan.ir

09127482911 

 

 

بهشت یا جهنم ؟

 

دانلود متن پرده خوانی

جهت دریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید

بهشت یا جهنم؟

به نام خدا

در ابتدای برنامه ما یک کلیپ را گذاشته ایم جهت جلب توجه مخاطب، موضوع کلیپ از زمانیکه در رحم مادر قلب فعال می شود تا مرگ را به تصویر کشیده اند ، چون مخاطب ما نوجوان است دقت فرمایید.

می خواهیم از بهشت و جهنم بگوییم، در ابتدا می آییم کلیپ هایی از بهشت را پخش می کنیم تا حواس مخاطب جلب بشود. آغاز برنامه با سؤال بهشت و جهنم؟ بهشت نعمتهای زیادی در آن وجود دارد، چهار فصل است الان هوا سرده میگه بریم سراغ بخاری ، الان هوا گرمه بریم سراغ پنکه کولر، ولی توی بهشت چهار فصلش بهار است. توی بهشت هوا نه سرد هست نه گرم.

اصلاً بدن ما خلق شده برای بهشت، به بهای ارزش نفروشیم بدنمان را.

یک درخت سیب توی بهشت است هر چقدر از میوه های بهشت استفاده کنیم کم نمی شود. الان کی کیسه ي میوه خونمون آمده، ما میگیم ای کاش تموم نمی شد توی بهشت نعمت ها کم نمیشه که هیچ، زیاد هم میشه. از گوشت مرغ هر چه دلشان بخواهد، طاووس داره می ره، میگه ای کاش من گوشت لذیذ تو را می خوردم تا اراده کنی میاد پیشت می توانی از گوشتش استفاده کنی.

بریم ببینیم نعمتهای بهشتی چه جوری درست شده:

خداوند می فرمایید: گوارا بخورید و بیاشامید، در مقابل آن عمل های خوبی که در گذشته انجام دادید.

یعنی عمل های ما نعمتهای بهشتی می شود. لباسها، به به چه لباس های زیبایی، من دلم می خواهد لباس های فاخر بپوشم تو بهشت این لباسها در اختیار شماست.

پسران بهشتی، دور بهشتی ها، جهت پذیرایی حرکت می کنند و از آن طرف غرفه های بهشتی چقدر زیبا طراحی شده است.

آیه قرآن : برای آنکه غرفه هایی در بهشت وجود دارد که برفراز آنها غرفه های دیگری بپا شده است و از زیر آنها نهرها جاری است.

همین طور از نعمتهای دیگه می گوییم، از چشمه هایی که وجود داره کی چشمه شیره، یک چشمه عسله، یک چشمه شرابی است که طهور است. و اگر بخواهی می توانی به خانواده ات هم بدهی.

در بهشت به اندازه افرادی که خدا خلق کرده است درجه وجود دارد. کسانی که در درجات بالاهی بهشت هستند می توانند پایین بیایند و به فامیلشان سر بزنند ولی آنهایی که پایین هستند نمی توانند بالا بیایند چرا؟ چون ظرفیت آن را ندارند.

و درها در بهشت؛ می گویند بهشت 8 در دارد و جهنم 7 در دارد. رحمت خدا بیشتر است. ولی بهشت در لا به لای راحتی ها و صبر و شکیبایی هاست این سختی ها ، ثمره اش بهشت و نعمت های جاویدمی شود.

آیه قرآن: بگو به بندگان من که ایمان آوردند نماز به پا دارند، و آنچه به آنها روزی داده ایم در پنهان و آشکار انفاق کنند. یعنی خدا می فرماید :1- ارتباط من 2-ارتباط با مردم فراموش نشود. نمازت را اول وقت بخوان. خدا خیلی مهربونه، خدا می گوید یک قدم تو بیا من 10 قدم می یام یک قدم تو بیا، ممن هفتاد تا میام، تو بیا من هروله کنان میام. من جاء بالحسنه فله عشر امثالها، یک کار خوب بکنی خدا ده تا می نویسد، خوش بحال آنهایی که نامه اعمالشون دست راستشان است.

ولی بعضیا نامه اعمالشان دست چپشون است. خداوند 124هزار پیامبر فرستاد تا بگوید خودمون با دست خودمون آتش جهنم را درست می کنیم. گناهی که من می کنم آتش جهنم را آتش بدی ها را فروزان می کند این گناه هیزم آتش است خب این آتش چیه؟ خداوند می فرماید جهنم در گرو لذتها و خواهشهای نفسانی است هرکس خواتسه نفسش را عمل کرد داخل آتش جهم می شود این کارهایی که خدا گفته انجام ندهیم شده آتش، اسراف شده آتش ...

ولی روز قیامت جهنمی ها رو می کنند به شیطان می گویند شیطان تو ما را گل زدی، شیطان می گوید مرا ملامت نکنید خودتون را سرزنش کنید نه من می توانم خودم را نجات دهم نه شما قادرید نجات پیدا کنید.

 

از نعمت های بهشتی گفتیم بزارید از جهنم هم بگوییم ، از خوردنی ها و نوشیدنی های سرد و گوارا خبری نیست از لباس های بهشتی که گفتیم ولی لباسهای جهنم از آتش هست. از درختان بهشتی گفتیم ولی در جهنم ببنید در جهنم چه اتفاق داره می افتد در بهشت 8 در داریم ولی در جهنم 7 در میزبان کافران هست. کافران می گویند کاش برای زندگی اصلی خود فکری و عملی انجام می دادیم ولی کافر تو دنیا هر چقدر استدلال هم برایش آوردند فایده ای نداشت. یک کافری آمد خدمت پیامبر گفت: یا محمد تو میگی این استخوان های نرم و پوسیده روز قیامت، دوباره زنده می شوند ، قهقهه زد و خندید آیه نازل شد: بگو آنها را زنده می کند کسی که اولین بار آنها را آفرید ، همانگونه که شما را در آغاز آفرید بار دیگر در رستاخیز باز می گرداند . خداوند متعال برای ما استدلالهای زیادی آورده و اعجازهای زیادی در قرآن هست. آیه قرآن: آری ما قادریم که حتی خطوط انگشتان او را دوباره به صورت اول موزون و مرتب کنیم.

1400 سال پیش این آیه نازل شده است. الان تازه فهمیدند اگر 2 نفر دوقلو هم باشند تنها جاییکه فرق می کند سر انگشتان هست جاییکه که می خواهند هویت را مشخص کنند می خواهند رأی بدهند می گویند با انگشت بزنید. پخش کلیپ مربوط به سر انگشتان .

کافران زندگی اصلی خودشون را فراموش کردند بخاطر اینکه به این استدلالها توجه نکردند. یه شخصی خدمت رسول الله رسید: گفت من می خواهم زنده شدن مرده ها را ببینم، پیامبر فرمود تو چند ساله ایت است او فرمود 30 ساله ام، پیامبر فرمود تو سسی بار دیدی، آن شخص گفت چطور؟ تابستان برگ درختان سبز است وقتی که پاییز شد برگ درختان زرد شد ریخت یادته آن موقع را وقتی زمستان رسید و به درختان نگاه کردی گفتی اینها سالهاست که خشک شده اند ولی بهار همان درختان یواش یواش برگشون سبز شد و زنده شد این مرده شدن زنده هاست شما دیدید.

آیه قرآن: هر چیزی را رستاخیزی است و رستاخیز طبیعت با بارش باران آغاز می شود و رستاخیز انسان بادمیده شدن بر صور آغاز می شود . حضرت اسرافیل در صور می دمد همه از غمها خارج می شوند در صور دوم، و امام سجاد (ع) فرمودند: تعجب من بیشتر در مورد کسی است که قیامت را انکار می کند در حالیکه تولد انسانی ها را دیده است.

بعضیها گویند آیا زنده شدن انسانها در دنیا بوده و کسی دیده است؟ بله حضرت ابراهیم خواست زنده شدن مرده ها را ببیند و به او دستور آمد 4 تا پرنده را بگیر و ذبح کن و گوشتشان را با هم مخلوط کن، چهار طرف کوهها بزار و بعد بگو خروس ، طاووس ، کبوتر، تا صدا کرد خروس، طاووس، کبوتر ذرات بدنشون آمدند و دوباره مثل روز اول شد.

حزفیل نبی(ع) در قرآن داریم که قومش به خاطر تکبر و فرار از مرگ از نهر خارج شدند چون تو شهرشون طاعون آمده بود گفتند از شهر خارج می شویم تا از مگر فرار کنیم.

آیه قرآن : آیا ندیدی جمعیتی را که از ترس مرگ از خانه های خود فرار کردند؟ و آنان هزار ها نفر بودند خداوند به آنها گفت بمیرید سپس آنها را زنده کرد. بعد حزفیل نبی دید اینها مرده اند وسط بیابان، بعد از خدا خواست این ها زنده شوند و بعدها به مگر طبیعی از دنیا رفتند.

عزیر می خواست مسافرت برود و یک بچه ای هم داشت و تازه بدنیا آمده بود یکسالش بود خودش 5 ساله بود. میوه ای را انگوری را چیند رفت، وسط راه رسید یه شهری دید همه مرده اند کسی آنها را دفن نکرده است. چه اتفاقی افتاده؟ گفت چگونه خدا آنها را بعد از مرگ زنده می کند در این لحظه خوابش گرفت خوابید، بعد از 100 سال بیدار شد بهش گفتند چقدر خوابیدی؟ گفت یک روز، نیم روز بیشتر نخوابیدم. گفتند نه 100 سال طول کشید. نگاه کن به الاغت دید الاغش متلاشی شده است به اذن خدا این الاغ کامل شد. رفت به طرف منزل دید آن بچه ای که یک سالش بود بعد از 100 سال شده برای خود پیرمردی ، پیرزنی.ولی خودش مثل جوان 50 ساله است.

یا حضرت موسی: گفت این دُم گاو را بزندی به مرده تا نزده شود تا قاتل خودش را معرفی کند این کار را کردند دم گاو را به مرده زدند، مرده زنده شد و قاتل خودش را معرفی کرد این ها نشانه عظمت خدای متعال است یا زنده مردگان به دست حضرت عیسی. و سام پسر عیسی بعد از سالهای سال زده می شود و داستان اصحاب بعد از 300 سال زنده می شود.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

عموروحانی حجه الاسلام امیر اخوان

مجری وطراح برنامه های کودک ونوجوان 

amooakhava.ir

09127482911

معرفی کتاب:

 

پرده خوانی شباهت فوتبال به دنیا

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

 

جهت دریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید 

 

دانلود متن پرده خوانی  

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از جذابترین روشهای اجرای برنامه دینی برای مخاطب کودک ونوجوان  سخنرانی چندرسانه ای یا همان پرده خوانی میباشد که در این مجموعه نرم افزارهای پرده خوان اموزش داده میشود ومحتوا در اختیار مربیان گرامی  قرار داده شده است

موضوع:شباهت دنیا به فوتبال

اسلاید1تا 4:پخش کلیپ فوتبالیستها برای جلب توجه بیشتر مخاطب وشروع با نام خداوند

اسلاید5:اولین شباهت تمرین وتلاش بازیکنان برای پیروزی همراه با پخش کلیپ تمرین بازیکنان

اسلاید 6و7:تمرین وبندگی در دنیا برای رسیدن به سعادت ورستگاری

وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِینَّهُمْ سُبُلَنَا

«69 عنکبوت»

و آنها که در راه ما تلاش کنند، قطعا به

راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛

اسلاید 8:  دومین شباهت ،سرمربی ومربی در هدایت تیم نقش بسزایی دارند

اسلاید9: اطاعت ازپیامبراسلام صلی الله علیه واله وسلم وامامان علیهم السلام انسانهارا به سعادت جاودان میرسانند

 

أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْكُمْ

اطاعت کنید خدا را! و اطاعت کنید پیامبر خدا و اولو الأمر [= اوصیای پیامبر] را!

اسلاید 10:سومین شباهت ،درزمین بازی توپ در چرخش است ونزد بازیکنی باقی نمیماند وباید به دیگری پاس دهد

اسلاید11:دردنیا پست ومقام نزد کسی باقی نمی ماند

اسلاید112و13:شباهت چهارم، دفاع از دروازه میباشد وبا کلیپی که بازیکنان از دروازه دفاع میکنند این مفهوم را بهتر اموزش میدهیم

اسلاید14 تا 19:مهمتراز دفاع  دروازه ، دفاع ازدل  وگل نخوردن از شیطان میباشد و پخش کلیپهایی از گل خوردن دروازبان به خاطر عدم توجه

خواهی نخوری زتیم ابلیس شکست    باید به دفاع از دل ودیده نشست

چون شوت شود به سوی دل  توپ گناه   دروازه دل به روی ان باید بست

اسلاید 20:پنجمین شباهت، خط قرمز میباشد خطوطی که در زمین بازی کشیده شده ونباید ازقوانین بازی تجاوز کرد.

اسلاید21و22:دین برای زندگی بشر خطوط وقوانینی ترسیم کرده که تجاوز از انها ظلم به خود میباشد همانگونه که شوت به طرف دروازه خودی به ضرر خودبازیکن وتیمش می باشد

و تلْكَ حُدُودُ اللَّهِ وَمَنْ یتَعَدَّ حُدُودَ اللَّهِ فَقَدْ ظَلَمَ نَفْسَهُ

« طلاق1»

این حدود خداست، و هر کس از حدود الهی تجاوز کند به خویشتن ستم کرده؛

اسلاید23:ششمین شباهت ،اخطار دارور به بازیکنی که خطایی مرتکب شده است در دنیا هم برخی بلاها تلنگری است در غفلت ها که انسان را به یاد خدا می اندازد و به مسیر بندگی بازمیگرداند مثل ماشینی که در اثر بی توجهنی راننده به کارد کنار اتوبان برخورد میکند واورا از خواب غفلت بیدار می کند و مانع سقوط در دره می شود.

دروایت امده اگر سه چیز نبود بنی ادم هیچوقت سرفرونمی اورد 1.مرض 2.تنگدستی 3.مرگ

اسلاید25و26:هفتمین شباهت ،شاهدان بازی میباشندکه تمام رفتار وگردار بازیکنان را زیر نظر دارن واین نگاهها ودوربینها باعث میشود بازیکنان حواسشان را بیشتر جمع کنند در دنیا هم دوربینهای خدالحظه به لحظه انسانهارا زیر نظر دارد

والله بماتعملون بصیر الحدید 4

وخداوند به تمام کارهای شما بینایی دارد.

اسلاید27: این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است

 عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنیم

براستی کدامیک ازاین جملات در اعمال و رفتار ما موثر است ؟

اسلاید28:هشتمین شباهت ،لحظه های ارزشمند در بازی فوتبال است که برای بازیکنان بسیار مهم  وحیاتی است واگر کوتاهی از طرف بازیکنان رخ دهد اورا بسیار ملامت میکنند واز کوتاهی وقت میگویند ولی توجه ندارندکه لحظات در زمین  زندگی هم به گفته امیرالمومنین علیه السلام در نهج البلاغه  مثل ابر میگذرد

اسلاید30:پخش کلیپ مراحل تکامل انسان وتوجه دادن به زودگذر بودن این دنیا

هُوَ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ تُرَابٍ ثُمَّ مِنْ نُطْفَةٍ ثُمَّ مِنْ عَلَقَةٍ ثُمَّ يخْرِجُكُمْ طِفْلًا ثُمَّ لِتَبْلُغُوا أَشُدَّكُمْ ثُمَّ لِتَكُونُوا شُيوخًا وَمِنْكُمْ مَنْ يتَوَفَّى مِنْ قَبْلُ وَلِتَبْلُغُوا أَجَلًا مُسَمًّى وَلَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ

(غافر/67)

اسلاید31:استفاده از شعر در برنامه به جذابت بحث می افزاید

بگذشت زمان دست به کاری نزدی   بر گردن لحظه ها مهاری نزدی

صد توپ زدی تمام را کردی اوت        صد پاس گرفته ابشاری نزدی

اسلاید33 و34: نهمین شباهت این است که در فوتبال تا سوت پایان مسابقه زده نشده نتیجه معلوم نیست وباپخش کلیپ جام جهانی فوتبالیسته برنامه را جذابتر میکنیم

اسلاید 35:دردنیاهم تاپایان عمر معلوم نیست عاقبت به خیر میشویم یا نه وهمیشه در دعا ها از خدا عاقبت به خیری طلب می کنیم ودر زیارت حضرت معصومه سلام الله علیه میخوانیم:

خدایا به ماحسن عاقبت عطا

فرمااللهم انی اسئلک ان تختم لی

اسلاید36:آخر شب دربرنامه نود بازی فوتبال راتحلیل وبررسی میکنند 

آیا ما آخرشب اعمال روز خود را محاسبه  میکنیم وبااستغفاربه خواب میرویم یا به غفلت عمررا میگذرانیم؟

 

عموروحانی حجه الاسلام امیراخوان

مجری وطراح برنامه های کودک ونوجوان

amooakhavan.ir

09127482911

 

پرده خوانی آیات ولایت و عید غدیر

سخنرانی چندرسانه ای با موضوع امامت و ولایت با محوریت عید غدیر

با اجرای عمو اخوان 


جهت دریافت پاورپوینت اجرایی کلیک کنید  

جهت آموزش ودانلود رایگان نقشه خوانی غدیر کلیک کنید

 

کانال محتوایی مربیان

amooakhavan@

amooakhavan.ir

09127482911

کرامات شهدا

سخنرانی چندرسانه ای کرامات شهدا کاری از موسسه تبلیغی علمدار

 

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

دانلود متن پرده خوانی

 

جهت دانلود  آنلاین پاورپوینت اجرایی کلیک کنید

 

متن اجرا پاور پوینت  کرامات شهدا

بسم رب الشهدا

شهیدی در قبر خندید.... در حدود سال 60 بود در روزنامه ها تیتری زده بودند شهید در واپسین لحظات خندید نگاه کنید به این چهره می بینید ولی بعد از 4 روز موقعی که لحد را می خواهند بگذارند دیدند شهید دارد می خندد شهید محمدرضا حقیقی گفت آن لحظه زیباترین شخص دو عالم را دیدم و لبخند زدم کجای دنیا دیدید شهید لبخند بزند اینا سیره شون چی بوده به این مقام رسیند نگاه کردم به وصیتنامه اش نوشته بود «وانگه تا به لحد  خرم و دلشاد برم » نگاه کنید به لحظات مختلف این شهید، همین یک کرامات فقط از شهید داریم؟! خیر، کرامات بسیاری از شهدا است شهید علی اکبر صادقی مادرش می گوید هیچ وقت پایش را به طرف من دراز نکرد میگه آمدم بالای سرش دیدم پا ندارد می دانم نمی توانی بلند بشوی ولی به جان علی اکبر امام حسین یکبار دیگه چشم هایت را باز کن ببینمت، میگه چشم ها باز شد و بعد از لحظاتی بسته شد تو برنامه تلویزیونی دکتر آوردند گفتند مگه می شود کسی که از دنیا رفته چشماشو باز کنه دکتر گفت نمی شود تو سرد خونه بوده آوردنش بیرون ،هوا گرم شد یواش یواش این سلول ها باز شده مجری گفت درسته ولی چه جوری چشمانش بسته شد .

شهید علی سلطانی وقتی می آمد مسجد همه کاری می کرد می گفت من سرباز امام زمانم، تو خود مسجد یک قبر کوچکی کنده بود می رفت توی قبر ناله می زد گریه می کرد داشت می رفت طرف میدان گفت منو همین جا دفن کنید گفتند قد به این رشیدی جا نمیشه گفت منو همین جا دفن کنید وقتی پیکرش را آوردند سر در بدن نداشت اگر سر داشت جا نمی شد. اینها سرداران بی سری هستند که قبل از این که برودند با اباعبدالله عهد و پیمان بستند.

شهید صالحی خوانساری یک دختری داشت بنام زهرا کلاس اول راهنمایی بود توی مدرسه برنامه امتحانیش را دادند گفتند برو خانه بده بابا امضاء کند گفتن من که بابا ندارم هیچ کس هم خبر نداره اگر متوجه بشوند شاید یک جوره دیگه منو نگاه کنند آمد خانه، آنقدر گریه کرد به خواب رفت در عالم رویا پدر را دید، داره به گل ها آب می دهد گفت پدر جان کجایی، این برنامه را امضا کن می گوید با خودکار قرمز امضا کرد میگه از خواب بلند شدم خوشحال بودم برگه را برداشتم دیدم امضا شده ، پدر از بهشت آمده امضا کرده بردم ثبت احوال تأیید کردن علما تأیید کردن گفتن ببینم جوهرش برای کجاست گشتن این جوهر جوهر دنیایی نیست.

شهید محمد معماریان مادرش می گفت پایم خیلی درد می کرد متوسل به محمدم شدم محمد شفایم بده میگه تو عالم رویا خواب، از طرف امام حسین یک دستمال سبز آوردم که به پات ببندم صبح بلند شدم دیدم یک دستمالی به پایم است آیت الله گلپایگانی فرمود یک نخ از این را بیارید بگذارید کفن من.

 شهید حسن ترابیان رفت مکه و مدینه و برگشت گفت بابا می خوام برم امام رضا دلم تنگه چکار کنم ، ولی امام فرموده برید جبهه ها را پر کنید حرف رهبر را گوش کنم واجبه زیارت مستحبه، رفت به طرف میدان طولی نکشید خبر شهادتش را آوردن پدرش می گوید معراج شهدارفتم، گفتم من پدرشم هستم آمدم جسد فرزندم را بگیرم گفتن صبر کنید بعد از مدتی گفتند پیکر فرزندتان را بردند حرم امام رضا

شهید محمد رضا شفعیی قانون طبیعی میگه آدم بعد از 80یا70 سال می میرد در اسارت شهید شد در همان خاک عراق دفنش کردند بعد از 16 سال وقتی می خواستند به ایران منتقلش کنند دیدن جسد سالم سالمه حالا چکار کنیم اسید بیارید اسید ریختند دیدند فایده نداره گفتن بزارید زیر آفتاب ،چی نشد ، شهید شفیعی را بردند سردخونه بعد بردن گلزار شهدای قم برای دفن، از مادر شهید سوال پرسدن چی شد بعد از سالها جسد شهید سالم سالمه ،گفت زیارت عاشورا هر روز می خواند بدنش را متبرک به اشک اباعبدالله می کرد دائم با وضو بود، غسل جمعه اش را فراموش می کرد نماز شب نماز اول وقت را ترک نمی کرد..

شهدای ما اقتدا به امام حسین کردند وسط میدان امام حسین گفت بایستیم نماز را اقامه کنیم ما قیام کردیم  برای امر به معروف و نهی از منکر اونا گفتند نباید بزاریم حسین نماز بخواند اگر بفهمند نماز می خونه ما رسوا می شویم می فهمند حسین مسلمان هست از هر طرف هجوم آوردند نگذارند حسین نماز را اقامه کند ابا عبدالله 2 رکعت نماز بیشتر نخواند 35 کلمه ولی برای هر کلمه یک تیر امام حسین خورد خوش بحال اونایی که سپر شدند نگذاشتند تیر به حسین بخورد حسین امام زمانشون هست.

امروز هم امام زمان ما یار می خواهد نکند گناه من تیری به قلب امام زمان باشد از هر طرف تهاجم فرهنگی فیلم ها، سی دی ها، سایتها آمدند جوانان ما را ببرند. زهیر خودش را فدای اسلام کرد گفت اگر هزاران جان داشتم فدای حسین می کردمم زهیر با بدنی زخمی به میدان آمد دید امام زمانش غریبه. امروز امام زمان ما یار می خواهد کسانی که می خواهند حق را ببینند حق آشکار است. ولی باید از لذتهای زودگذر دنیا بگذریم. زهیر تمام بدنش زخمی است ولی می گوید من می خواهم امام حسینی شوم.

دلها را ببریم یکی از شب های عملیات، در دل شب فرمانده میگه رسیدیم به سیم خاردار چکار کنیم؟! دارند خمپاره می ریزند یکی باید جان خودش را فدا کند روی سیم خاردارها دراز بکشد و هم از رویش رد شوند. پیرمند بلند شد گفت من می خواهم فدای اسلام شوم یک جوان بلند شد گفت من ... 10 نفر داوطلب شدند پیرمرد کاغذ آورد گفت 10 تا اسم می نویسم قرعه می اندازیم، قرعه انداختند اسم پیرمرد در آمد پیرمرد در روی سیم خاردارها دراز کشید نفر اول رد میشه اشک می ریزه نفر دوم هم... برای اسلام آنهایی که از سیم خاردار نفسشون گذاشتند اینجا آمدند و یکی یکی رد شدند پیرمرد لبخندی زد و شهید شد فرمانده تعریف می کند ما دست نوشته را نگاه کردیم دیدیدم پیرمرد 10 اسم نوشته 10 تا اسم خودش بود، این ها رفتند حسینی شدند ما ها هم باید امام زمانی باشم نوجوان هایی که رفتند یکی یکی نوجوانان رفتند فرزندان روح الله رفتند. در خاک عراق اسیر شده یکی خانمی می خواهد از او گزارش بگیرد میگه من به هیچ عنوان با زن بی حجاب مصاحبه نمی کنم، اول حجاب.

مطیعه رهبرم امروز هم رهبر ما غریبه گفتند مهرداد عزیزاللهی شما بین بچه ها خیلی عزیزی، بعثی ها شایعه کردن ما شما را به زور آوردیم، نمی دانند شما چه روح بزرگی دارید اگر می شود این نوجوانان 13 و 14 ساله را برگرداند، گفت چشم فرمانده. فقط بنویس در کاغذ قاسم در کربلا نبود. فرزندان روح الله چه دلی داشتند عراقی ها را با این قدهای بلند اسیر کردند آن هایی که فرهنگ شهادت ندارند اسیرند. حسین فهمیده داره می ره زیر تانک، کجا می ری. می خواهم برم زیر تانک کربلایی شوم کامل شوم. لبیک یا خمینی ها  دادند جان دادند. از آن طرف همسرانی که شوهران خود را راهی کردند امروز می خواهیم بریم خرابه شام این دختر سه سال بیشتر نداره هنور بابا شو ندیده بود که شهید شد حالا می خوان نشونش بدهند گفتند اگر نشون بدیم دِق می کنه گفتند قبل از اینکه نشونش بدید عکس بابایش را بیارید. دلش آرام بشود جوان های رشیدشون رفتند فقط چند تا تیکه استخوان آمد جوان رشیدش رفت یک پوتین براش آوردند میگه همه عالم بیاید جوان من چقدر رشید بود زیبا بود یعنی همه وجودم فدای اسلام. نگاه کیند فرزندانی که باباشون را دیدند.

بعضی ها هنوز منتظر پیکر فرزندشون هستند ننه علی بعد از سالها بالای قبر فرزند چادر زد ماند فرزندش گفت مادر دیگه طاقت ندارم کنار قبر من ناله بزنی دقت کنید به صدای این مادر این ها دارند می روند با سرعت هم می روند. کجا می روید می خواهیم فدای امام زمانمون بشویم گوش کنیم فرزندان شهدا چی می گویند باباجون یا منو ببر یا خودت بیا می گفت مرخصی گرفت آمد دید لامپ خاموش است مادر خوابه، گفت در نمی زنم تو سرما تا صبح پشت در بودم مادر برایش دعا کرد فرزندش رفت و مفقودالاسر شد . می گفت 20 سال در خونه را باز می گذاشتم لامپا را روشن می کردم تا شاید عزیزم بیاید .

این ها رفتند برای نماز،حجاب ، اسلام و ... ، خوش بحال اونایی که امام زمان لحظه آخر می آید بالای سرشون این همه شهدا رفتند. دریای خون جاری شد تا ما به ساحل آرامش برسیم بعد از شهدا چه کردیم. آنهایی که دست دادن پا دادن گفتند دست و پا دادی سختت نیست من دست و پا دادم ، آنچه برای خدا دادی می مونه. میگه شب عملیلت بود رمزش چیه؟!  اباالفضل عباس ما آب نمی خوریم.

به یاد علی اصغرش لب به آب نگذاشتند اباالفضل عباس آمد کنار فرات من خجالت می کشم بچه ها در خیمه تشنه باشند آقای من حسین غریب باشند و تشنه من آب بخورم علمدار حسین غریب و تنها یار حسین است شمر میگه تو در امان ما هستی بیا .

امروز هم ما را دعوت کردند شیاطین میگویند بیا بزار امام زمانت غریب باشد.

 

حجه الاسلام امیر اخوان

amooakhavan.ir

09127482911

 

 

 

پرده خوانی تولدی دیگر

دانلود فیلم با کیفیت بالاتر

دانلود متن پرده خوانی

 

جهت دانلود آنلاین پاورپوینت اجرایی کلیک کنید

متن اجرا پاور پوینت گفتگوی دو جنین

به نام خدا

دو جنین در شکم مادر با هم صحبت می کنند سمت راستی به سمت چپی می گه چکار می کنی، میگه می خورم و می خوابم حالا سمت چپی از راستی می پرسه تو چه کار میکنی میگه من  می خورم و می خوابم و سلولهای پایم را می سازم، اون یکی گفت برو بابا این کارا چیه اون یکی جنین گفت ما نُه ماه دیگه می ریم توی یک عالم بزرگ، اونجا می خواهی فوتبال بازی کنی، مسجد بری پا می خواهی.. گفت برو بابا کی رفته بعد دوسه هفته دوباره با هم همکلام شدند اون یکی گفت چکار میکنی گفت می خورم و می خوابم و دستم را می سازم گفت تو اینجا تنگ ،دست نمی خواهی، گفت مال اینجا نمی خوام مال اون دنیا می خوام، 9 ماه دیگه میریم. گفت من قبول ندارم خوش باش، چند ماهی گذشت گفت داداش چکار می کنی گفت می خورم و می خوابم گفت یه وقتی بزار خودت را بساز گفت برو بابا ، گفت خودت چکار می کنی گفت می خورم و می خوابم و چشمامو می سازم گفت این جا چشم تو چشم کار نمی کنه گفت من مال اینجا که نمی خواهم بسازم جوجه را آخر پاییز می شمارند. 9 ماه گذشت بچه اول متولد شد براش سیسمونی آماده کردند و ...

 راستی دوقلو بودن اوی یکی چی شد؟ نه دست داره نه پا داره نه... یک تیکه گوشت بد بو.

این یکی خودش را ساخت و اون یکی خودش را نساخت ما آمدیم تو این دنیا دست و پا بسازیم برای اون دنیا، بابا دست و پات رو بساز بندگی کن، برو بابا کی رفته کی دیده، !!!

بریم به صد سال پیش... اینجا صفاشهر خانه های قدیمی بود خیلی ها اسم پدر، پدرشون را بلند نیستند اسم پدر سومشون را بلد نیستند و حتی قبرش هم بلد نیستند بریم بازار ببینیم چه خبره صد سال پیس برای خودشون برو بیایی داشتند الان کجایند، زیر خاکند! اونا صد سال پیش بودن صد سال دیگه ما نیستیم.

امروز چه خبره نگاه کنیم به آسمان و کهکشان ها.. تا حالا شده قبض خورشید براتون بیاد... اگه تمام پولدارها جمع شوند حتی یک شب را نمی توانند مثل روز روشن کنند این همه ستاره و کهکشان برای ماست زمان داره به سرعت می ره خودت را ساختی یا نه . نگاه کنید به زندگی روزمره ، گذشت زمان را می بینید.

پوست نوجوان یواش یواش چروک میشه. این پرتغال را ببینید چشم به هم بزارید کپک می زند چون مادی است یک سیب بهشتی چشم به هم بزاری کرمها اونو را می خورند.

یک بچه کودک چشم بهم بذاری میشه پیرمردی و پیرزن. امیرالمومنین(ع) : در عجبم انسان با کمی شکافت بو می کند با کمی استخوان نرم می شود. با کمی چربی می بیند با یک تیکه گوش حرف می زند. جوان می گه ریز می بینمت غرور و تکبر دارد. ولی یک مدت که می گذرد چشمانش ضعیف می شه می گه نمی بینمت.

دانشمندان رفتند مغز انسان را درست کنند هر کاری کردند نتوانستند گفتند اگه بخواهیم درست کنیم جایی به اندزه کره زمین نیاز داریم حالا یکی از این تارها پاره بشود عمود افقی شود افقی عمودی ...

برای چی خلق شده ایم آمدیم بخوریم و بخوابیم نه!! آمدیم خودمون را کامل کنیم همه آسمان ها  و زمین همه برای ماست برای ساختن خود

 بریم صد سال بعد نگاه کنید چقدر پیشرفت کرده،حالا 90 سال دیگه ما ها کجاییم، تک تک ماها زیر خاکیم زمان با سرعت می گذرد. صد سال دیگه خبری از جسم ما نیست چی می ماند عمل ما می ماند فرشته ها می پرسند از همه آنهایی که 1000 سال ، 500 سال یا 50 سال عمر داشتند. چقدر تو دنیا بودید همه به استثنا می گویند نیم روز یا یک روز.

نگاه کنید یک زمانی چهار پا راه می رفتیم و بعد دو پا راه می رفتیم بعد با عصا و چرخ و ویلچر و بعد تابوت و تمام..

بهشت یا جهنم مسیر را پیدا کردی یا نه، امروز باید یار امام زمان باشی یک زمانی می آید اذا زلزت الارض زلزالها میشه کوه ها منفجر می شوند دریاها آتش می شود، خورشید خاموش می شود حیوانات اهلی و وحشی دور هم جمع می شوند، چی شده؟ میگن قیامت شده حضرت اسرافیل در صور می دمد زمین لرزه قیامت شده. بعد یه مدتی دوباره اسرافیل در صور می دمد همه آدمها از قبر خارج می شوند یکی سمت راست می رود و یکی سمت  چپ می رود.

می گویند ایست ، قدم از قدم بر نمی دارید باید در دادگاه الهی پاسخ گو باشید حالا شاهدا کیا هستند؟ اعضای بدن هستند! دست ما، می آید شهادت می دهد که ما چکار کردیم. پرده ها کنار می رود باطن ها مشخص می شود .

خدایا ما تو دنیا چشم داشتیم چرا کور محشور می شویم می گویند تو دنیا چشمت را نساختی. روز قیامت بعضیانابینا هستند چرا؟ تو دنیا نابینا بودیم چون 90 سال 70 سال وقت داشتیم خودمون را نساختیم دست و پا نساختیم کسانی که از یاد خدا دورند نابینا محشور می شوند بعضی ها کرند بعضی ها کورند، خودش را آماده نکرد. امام زمان را یاری نکرد نابینا و کر شد.

یکسری دست و پا ندارند اونهایی که آزار دهندگان هستند. اونهایی که اسیر شهوتند دنبال فیلم ها و دنبال تهاجم فرهنگی رفتند . دل امام زمان را آتش زدند اگر می خواهی امام زمانی باشی چشم را امام زمانی کن. احترام به پدر و مادر بزار نگاه به طبیت می کنی خدا را ببین، مطالعه کن، دنبال زیبایی های عالم باش. ولی بعضی ها چشم شون را در انحراف نگاه به نامحرم و بعضی از فیلم ها و سایتهای ممنوع سپری می کنند بعضی ها غیبت و تهمت می کنند.

صدام آمد تو دنیا برای اینکه دست و پا بسازد دست و پاها را قطع کرد !. خودش را برای آخرتش آماده کن با ذلت و خواری رفت وقتی رفت همه خوشحال شدند این همه شهدا جانبازان شیمیایی . همه به دستور صدام بود ولی جایگاه او جهنم است .

امام خمینی وقت میخواست از دنیا برود،خدا و امامان و پیامبر خوشاحالند و خودش هم خوشحال است ولی مردم ناراحتند چون انسانی کامل از کنار شون رفت.

آقای بهجت هم از دنیا رفت نگاه کنیم ببینیم آقای بهجت چطور عبادت می کردند. اگر پادشاهان عالم طعم لذت معنوی می چشیدند دست از تخت و تاج بر می داشتند خوش به حال آنها که بهشتی شدند کسانی که در این دنیا اعضا و جوارحشون را ساختند و کامل شدند.

 

حجه الاسلام امیر اخوان

amooakhavan.ir

09127482911